Datalogger Cihazları

Tempmate Nem Sıcaklık Veri Kaydedici Cihazlar | DATALOGGER

TEMPMATE DISTRIBUTOR RST ELEKTRONIC

Datalogger Cihazları

Datalogger, en basit tanımı ile bir veri kaydedicidir. Dataları kaydetmeye yarayan bu cihaz nedir? Nerelerde kullanılır ve bu cihazlar ne işe yarar?

Datalogger nedir?

Çoğu endüstriyel uygulamada ve elektronik projesinde elde edilen verilerin kaydedilebilmesi önemlidir. Bunun için bazı cihazlar kullanılır. Datalogger (veri kaydedici) denilen bu bu cihazlar elde edilen bu dataları kaydetmeye yararlar. Belirli periyotlarla, belirli bir süre içinde ya da belirli süre boşlukları ile ölçülen verilerin kaydedilebilmesini sağlayan veri kaydedici cihazları elde edilen verilerin yorumlanabilmesine olanak sağlar.

Saymakla bitmeyecek kullanım alanlarına sahip olan bu ürünler hava durumu tahminlerinden nem seviyesi ölçümlerine, tank seviyesi tespitleri, araç testleri, sıcaklık kayıtları gibi çok farklı sektörlerde çok farklı uygulamalarda karşımıza çıkabilmektedir.

Neden Veri Kaydedici Kullanılmalıdır

Projelerde yapılan ölçümler, nem ve sıcaklık değerleri daha sonrasında bizim için önemlidir. Bir örnekle açıklamak gerekirse: sıcaklık ve nem değerlerinin önemli olduğu bir sisteme sahip olduğunuzu düşünün. Sıcaklık yada Nem değerleri çok değişirse bozulabilecek bir sistem hayal edin. Bir sabah geldiniz ve sistemin bozulduğunu gördünüz. Sorunun nereden kaynaklandığını ancak bir datalogger kaydı ile tespit etmeniz mümkün olurdu. Verilerin kaydedilmesinin ve bu verilerle bazı işlemler yapılabilmesinin her zaman ne kadar önemli olduğunu düşünürsek çoğu uygulama alanında datalogger cihazları ile karşılaşmamız gayet doğal.

Veri kaydedicilerin size sağlayacağı bir diğer avantaj ise uzaktan kaydedilen verilere ulaşabilme imkanı vermesidir. Data logger cihazı uzak mesafedeki bir proje yada sürecin verilerini uzak kullanıcı bilgisayarınıza aktarımını sağlayabilir. Veri bankacılığının gittikçe önem kazandığı günümüzde bu gibi cihazlarda önemini günden güne aktarmaktadır.

Rst-elektronik envanterinde bulunan yüksek kaliteli data logger ürünleri tam da ihtiyacınıza uygun olarak yanınızda olacak. İsteğinize uygun olarak sıcaklık kayıt özellikli yada hem Nem hem de sıcaklık kayıt özellikli datalogger cihazları sayesinde gözünüz arkada kalmayacak. Datalogger kategorisini ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilir, iletişim sayfasında yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz. Size özel fiyatlardan ve RST Elektronik ürünlerinin yüksek kalitesinden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright