Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Düz Tip PT100

Düz Tip PT100

Düz Tip Termokupl

Düz Tip Termokupl

Kızılötesi Termometreler

kızılötesi termometreler kategorisi

Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları endüstriyel uygulamalarda; özellikle ısı ölçümlerinin yapıldığı proje ve işlerde olmazsa olmaz bir üründür. Bu cihazları anlayabilmek için öncelikle termokupl nedir, PT100 nedir bu kavramlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. RST Elektronik olarak; Sizlere bu kavramları anlaşılır bir dille açıklayacağız.

Termokupl Nedir

Termokupl yada bilinen diğer adıyla ısıl çift; bir çeşit sıcaklık ölçüm sensörüdür. Isıl çift denmesinin sebebi ise iki uçlu bir iletken malzeme vasıtasıyla sıcaklık ölçmesidir. Bu uçlardan birisi sıcak nokta diğeri ise soğuk noktadır. İkisi arasındaki sıcaklık farkından dolayı oluşan mV seviyesindeki sinyaller ise bizim çıkış verimizdir. Bu sinyaller vasıtasıyla sıcaklık değeri tespit edilerek ölçüm yapılabilmektedir. Dünya üzerinde -200°C ile 2320 °C arasında sıcaklık ölçebilme kapasitesine sahip termokupl'lar bulunabilmektedir.

Piyasada pek çok termokupl ısıl çift ürünü bulunabilmektedir. Ancak yaptığı ölçümlerin güvenilirliği açısından bir problem yaşamamak adına her zaman güvenilir kaynaklar tercih edilmelidir. RST Elektronik güvencesi ile sahip olabileceğiniz Düz Tip Termokupl ile başarılı ölçümler yapabilmeniz mümkündür. Bu ürün hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için Termokupl Ölçüm Cihazları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

PT100 Sıcaklık Sensörü

Pt100; bulunduğu ortamdaki sıcaklığı ölçmeye yarayan bir ısı tespit sensörüdür. PT100 tespit ettiği sıcaklık değerine göre çıkışında yer alan direnç değerini değiştiren bir üründür. Aslında bir nevi sıcaklığa bağlı olarak değişim gösteren bir ayarlı dirençtir diyebiliriz. Çıkışından voltaj sinyali vermek yerine direnç değerini değişken olarak bizlere sunar.

Son derece hassas ölçümler yapabilen bu sensör Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları için olmazsa olmazdır diyebilir. Neredeyse tüm sıcaklık ölçüm cihazlarında PT100 ve türevleri tercih edilmektedir. Burada devreye giren konu yine kaliteli ürün kullanımı ve ölçüm hassasiyetinin garantisidir. Rst-Elektronik'in envanterinde bulunan kaliteli Düz Tip PT100, endüstriyel uygulamalarınızın vazgeçilmezi olmaya aday bir sensördür. Gönül rahatlığı ile tercih edebilir ve tavsiye edebilirsiniz.

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için PT100 Ölçüm Cihazları sayfasında yer alan ürün talep formu yazısına tıklayarak ürünler hakkında bilgi almak amaçlı talep formu doldurabilirsiniz. İletişim sayfamızdan iletişim bilgilerimizi ziyaret ederek de bize ulaşabilirsiniz.

TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright