Trigas Hassasiyetli Türbin Debimetre

Trigasdm Türbin Debimetre

Trigas Turbin Debimetre DM-24

Trigasdm Hortum Bağlantılı Türbin Debimetre (hafi̇f bağlanti)

DM-08HS_Ansicht_3-1536x864

Trigasdm Hortum Bağlantılı Türbin Debi Ölçer (balano)

trigasdm turbine flow meter with hose connection (bala

Debimetre Aksesuarları

Debimetre aksesuar (1) (1)

Trigas: Endüstriyel Su ve Hava Akışlarını Hassas Bir Şekilde İzleyin

Türbin debimetre, hava ve gaz akış hızının tespiti için çok önemli bir üründür. Türbin debimetre nedir, nasıl çalışır ve hangi çeşitleri vardır bu yazıda detaylı bir şekilde ele alacağız.

Türbin debimetre, içerisinden gecen sıvı yada gazın akış hızını tespit eden bir üründür. Türbin tipi debimetreler su arıtma ya da kaynak su üretim alanında çalışan işletmeler başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılabilirler. Debimetre isminden de anlaşıldığı üzere akışkan maddenin debisini ölçer. Türbin kelimesi ise bu debi ölçümünün nasıl yapıldığı ile ilişkilidir.

Türbin Debimetre Çalışma Prensibi

Boru tipindeki debimetremizin içerisinde bir türbin bulunmaktadır. Sıvı yada gaz akışı oldukça bu türbin hareket eder ve dönmeye başlar. Burada tersinir bir rotor hareketi söz konusudur. Elektrik üreten dc motorları düşünün. Burada da aynı çalışma prensibi ile dönen türbin vasıtasıyla bazı elektriksel sinyaller üretilir. Akış hızı rotorun dönüşü ile doğru orantılı olduğundan dönüş ne kadar hızlı ise akış da o kadar hızlı ve kuvvetlidir. Rotorda üretilen sinyaller vasıtasıyla debimetremizin içerisinden gecen gaz ayda sıvının debi değeri tespit edilebilmektedir.

En basit dille anlatacak olursak bu cihaz mekanik enerjiyi hareket enerjisine dönüştürerek akış şiddetini tespit eden bir cihazdır. Türbin debimetre çeşitleri genellikle rulmanları aşındığı için gaz türlerinde çok tercih edilmezler. Ancak orta hızda ve sabit bir oranda akış sergileyen, temiz, düşük viskoziteli akışkanlarda çok iyi verim sağlarlar. Bu nedenle oldukça sık kullanılır ve tercih edilirler.

Debimetre Çeşitleri

Türbin tipi debimetrelerin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar hassasiyet ve dayanıklılıktır. Piyasada farklı fiyat ve kalitelerde ürünler mevcuttur. Bu ürünlerden en çok tercih edilenler ve kaliteli olanlar ise RST Elektronik tarafından satılan Trigas ve Henke marka Hassas Türbin Debimetre çeşitleridir. Aşağıda yer alan listede başlıca çeşitleri görebilirsiniz:

  • Paslanmaz Çelik Flanşlı Tip
  • Trigas Türbin Debimetreler
  • Henke DW-FS Tip
  • Paslanmaz Çelik Dişli Tip
  • Daldırma Tip
  • PVC Gövdeli
  • FlowX3 Ultra Düşük Türbin Akış Ölçer
  • FMTD Serisi Plastik Türbin Akış Ölçer
  • FMTD 08 Minyatür Türbin Akış Ölçer

Ürün kategorimize buraya tıklayarak ulaşabilir ve ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright