Nem ve Sıcaklık Ölçer

Endüstriyel Nem Sıcaklık Transmitteri

b-3955

Hava Hız Transmitteri

Hava Hız Transmitteri

HVAC Uygulamalar İçin Nem Sıcaklık

:hvac-uygulamalar-icin-nem-sicaklik

Nem Sıcaklık Göstergeleri

Nem Sıcaklık Göstergeleri

Yağ İçindeki Nem Ölçümü

Yağ İçindeki Nem Ölçümü

Çiğlenme Noktası Dew Point Transmiteri

çiğlenme_kategorisi

GAZ (CO /CO2) Hava Kalitesi Transmitterleri

GAZ (CO /CO2) Hava Kalitesi Transmitterleri

Nem ve Sıcaklık Ölçer

Çoğu endüstriye uygulamada yada projede, nem ve sıcaklık ölçer kullanılır. Çünkü çoğu projede sıcaklık ve nem değerini tespit edebilmek çok önemlidir. Bu makalede sizlere nem ve sıcaklık ölçerin ne işe yaradığından ve çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Isı ve Nem Ölçer

Nem ve sıcaklık ölçer yada diğer adıyla ısı ve nem ölçerler; bulundukları ortamdaki sıcaklığı ve nem değerini tespit ederler. Tespit ettikleri değerlere göre bir veri çıkışı sağlarlar. Bunun pek çok örneği vardır. En basit örnekleri Arduino ve sensörler yardımı ile kurabileceğimiz düzeneklerdir. Profesyonel anlamda uygulamalara ise Rst-elektronik güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Temel çalışma prensibi olarak ısı ve nem ölçerler, üzerlerinde yer alan sensör vasıtasıyla ortamda bulunan sıcaklığı ve nem değerini ölçerler. Ölçüm aralıklarının el verdiğince bir değer tespit ederler ve bu değeri çıkışa volt cinsinden bir sinyal olarak ulaştırırlar. Burada transmitter cihazımız bu sinyal değeri kullanıcılar için almalı değerler haline getirir ve herkesin anlayacağı cinsen sıcaklık ve nem değerlerini görmemizi sağlar.

Sıcaklık ve nem ölçümü bazı uygulamalarda hayati öneme sahip olabilir. Bir projede nem ve sıcaklı ölçer cihazının verdiği değerler hatalı olursa tüm emekleriniz boşa gidebilir. Böyle olası sorunların önüne geçebilmek için kaliteli ve güvenilir cihazlar kullanmak gerekmektedir.

Nem ve Sıcaklık Ölçer Çeşitleri

Nem ve sıcaklık ölçerler pek çok farklı parametreye göre sınıflandırılabilir. Genellikle aıcaklığı yada nemi öleceğiniz ortamın şartlarına göre değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Örneğin bulunduğu odanın sıcaklığını ve nemini ölçen cihaz farklı iken yağın içerisindeki nemi ölçebilen cihaz farklıdır.

Rst-elektronik envanterinde bulabileceğiniz farklı çeşitlerdeki ölçüm cihazları ile ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Sizde endüstriyel uygulamalarınızda, elektrik - elektronik projelerinizde doğru ölçüm ve kalite arıyorsanız bu ürünler tam size göre. Ürünler hakkında detaylı teknik bilgi ve fiyat bilgisi almak için sitemizde yer alan iletişim sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yine iletişim sayfasında yer alan adres bilgisinden ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright