Aalborg P Model Akış Ölçer

Aalborg Akış Ölçer | Rotametre | Stoktan Teslim 2 Yil Garantili

Düşük akış hızları için tasarlanan P modeli akış ölçer, klasik değişken alan ölçüm cihazının doğasında olan sadeliği, çok yönlülüğü ve ekonomikliği bünyesinde barındıran hassas bir cihazdır. Özellikle kromatografide taşıyıcı gazların ölçülmesi, üretim süreçlerinde gazların gösterilmesi ve kontrol edilmesi, laboratuvarlarda, pilot tesislerde sıvı ve gaz ölçümü, akış ve seviye göstergesi vb. için uygundur. CV™ Valfli 150 mm Metre. Tamamen monte edilmiş olarak gönderilen akış ölçerler, çeşitli malzeme seçeneklerinde standart montaj bağlantılarını, yan plakaları, kalın koruyucu büyütücü ön kalkanı ve arka plakayı, isteğe bağlı yerleşik kontrol valfini ve Akış Kapasiteleri tablolarından seçilen akış tüplerini içerir.

Bu değişken alanlı akış ölçerlere (rotametreler) yönelik akış tüpleri, farklı uygulama türlerine uygun iki tür ölçekle mevcuttur.

DOĞRUDAN OKUMA Skalaları Doğrudan okuma ölçekleri, sıvıların ve gazların akış hızlarını [mL/dak], standart fit küp/saat [scfh] gibi mühendislik birimlerinde gösterir. Bu tür ölçekler, belirli bir basınç setinde özel olarak belirli bir gaz veya sıvı için tasarlanmıştır ve sıcaklık parametreleridir, yalnızca ilgili akış birimleri için geçerlidir. Doğrudan okuma ölçeği tasarımlarının uygunluğu, sonuçta ortaya çıkan uygulanabilirlik sınırlamalarına göre değerlendirilmelidir. Genel olarak, doğrudan okuma terazileri OEM uygulamalarına en uygun olanıdır.

EVRENSEL MİLİMETRE (İLİŞKİLİ) ÖLÇEKLER Milimetre ölçekleri, akış arttıkça veya azaldıkça küresel şamandıranın ölçüm tüpü içindeki dikey konumunu gösterir.

Şamandıra referanslı okumaları gerçek hacimsel akış hızlarıyla ilişkilendirmek için sağlanan akış tablolarını veya grafiklerini kullanmak gerekir. Alternatif olarak, akış tabloları ve grafiklerini çevrimiçi Akış Borusu Kalibrasyon Veri Kitaplığımızı kullanarak akış tüpü parça numaranıza bakarak bulabilirsiniz.

Üniversal tip terazilerin avantajı, genellikle laboratuvar vb. uygulamalarda tercih edilen, farklı basınç ve sıcaklık koşullarında çok sayıda farklı akışkan için belirli bir akış ölçerin kullanımının mümkün olmasıdır.

DAHİLİ VANALAR Sayaçlar, yerleşik iğneli valflerle (CV™), "yükselmeyen gövdeli" yüksek hassasiyetli ölçüm valfleriyle (MFV™) veya valfsiz olarak mevcuttur. MFV™ valflerinin daha yüksek maliyeti, özellikle çok düşük akış hızlarına sahip ölçüm tüpleriyle bağlantılı olarak yüksek hassasiyet kontrolü ve çözünürlüğün istendiği durumlarda haklı çıkar.

Genel olarak, gaz ölçümü için vanaların, sıvılar için girişlere (altta) yerleştirilmesi tavsiye edilir. Vanalar, girişlere veya çıkışlara (üstte) yerleştirilebilir. Vakum hizmetleri için çıkışlara vanalar monte edilmelidir. Sipariş sırasında belirtilmediği takdirde sayaçlar, girişlere vanalar monte edilmiş olarak sevk edilecektir.

Teknik Özellikler:

  • Standart Doğruluk ±%2 Fs (Mm Ölçekleri - 032/042 Akış Tüpleri hariç); ±%5 Fs (Doğrudan Okuma Ölçekleri ve 032/042 Akış Tüpleri)
  • Kalibre Edilmiş Doğruluk ±%1 Fs
  • Tekrarlanabilirlik ±%0,25 Fs
  • Faydalı Akış Aralığı Tek Şamandıralı Minimum 10:1 Ve Metre Olarak Monte Edilen İki Şamandıranın Kombinasyonuyla 20:1'den Daha İyi
  • Maksimum Çalışma Basıncı 200 Psig (13,8 Bar)
  • Maksimum Çalışma Sıcaklığı 250°f (121°c)


Malzemeler

Akış Tüpleri Ağır Duvarlı Borosilikat Cam
Yüzen Cam, Safir, 316 Paslanmaz Çelik, Karboloy ve Tantal
Yan Paneller Alüminyum, Siyah Eloksal
Gelişmiş Okuma Çözünürlüğü için Boyuna Büyüteç Lensli Ön Kalkan Lexan®
Arka Plaka 1/8 İnç Kalın Beyaz Akrilik
O-ring ve Salmastra Buna-n O-ringler Alüminyum ve Pirinç Modellerinde Standarttır; Paslanmaz Çelik Modellerde Viton® O-ringler Standarttır; Opsiyonel Viton®, Ptfe/kalrez®, Epr
Bağlantılar 1/8 İnç Npt Dişi Giriş ve Çıkış Bağlantıları; Opsiyonel 1/4 İnç Fnpt, Hortum ve Sıkıştırma Bağlantı Parçaları Mevcuttur
Viton® ve Kalrez® Dupont Dow Elastomerlerinin Tescilli Ticari Markalarıdır

rst-elektronik

Images