Aalborg Px Model Çok Akışlı Rotametre

Aalborg Rotametre | Fiyat Almadan Karar Vermeyin

Px modeli çok tüplü debimetre serisi, tek tüplü ünitelerle (P modelimiz gibi) ilişkili benzersiz tasarım özelliklerini korurken, 2, 3, 4, 5 ve 6 tüplü sayaçların rahatlığını ve basitliğini sunar. 65 mm veya 150 mm akış tüpleriyle bir dizi tüplü ölçer mevcuttur. Px metreler, çeşitli gaz veya sıvı akışlarının ayrı kanallarda ölçüleceği veya manifold edileceği uygulamalar için uygundur.

Tamamen monte edilmiş olarak gönderilen akış ölçerler, çeşitli malzeme seçeneklerinde standart montaj bağlantılarını, yan plakaları, kalın koruyucu ön kalkanı ve arka plakayı, isteğe bağlı dahili kontrol vanasını ve kataloğumuzdaki veya çevrimiçi sitemizdeki Akış Kapasiteleri tablolarından seçilen akış tüplerini içerir.

Panel montaj stili, isteğe bağlı akrilik tripod kullanılarak tezgah montajına dönüştürülebilir. Tripod, yerleşik bir su terazisi ve tesviye vidalarına sahiptir.

Bu değişken alanlı akış ölçerlere (rotametreler) yönelik akış tüpleri, farklı uygulama türlerine uygun iki tür ölçekle mevcuttur.

DOĞRUDAN OKUMA Skalaları Doğrudan okuma ölçekleri, sıvıların ve gazların akış hızlarını [mL/dak], standart fit küp/saat [scfh] vb. gibi mühendislik birimlerinde gösterir. Bu tür ölçekler, belirli bir basınç setinde özel olarak belirli bir gaz veya sıvı için tasarlanmıştır ve sıcaklık parametreleridir ve yalnızca ilgili akış birimleri için geçerlidir. Doğrudan okuma ölçeği tasarımlarının uygunluğu, sonuçta ortaya çıkan uygulanabilirlik sınırlamalarına göre değerlendirilmelidir. Genel olarak doğrudan okuma terazileri, OEM uygulamalarına en uygun olanıdır.

EVRENSEL MİLİMETRE (İLİŞKİLİ) ÖLÇEKLER Milimetre ölçekleri, akış arttıkça veya azaldıkça küresel şamandıranın ölçüm tüpü içindeki dikey konumunu gösterir. Şamandıra referanslı okumaları gerçek hacimsel akış hızlarıyla ilişkilendirmek için sağlanan akış tablolarını veya grafiklerini kullanmak gerekir. Alternatif olarak, akış tablolarını ve grafiklerini çevrimiçi Akış Borusu Kalibrasyon Veri Kitaplığımızı kullanarak akış tüpü parça numaranıza bakarak bulabilirsiniz.

Üniversal tip terazilerin avantajı, genellikle laboratuvar uygulamalarında tercih edilen, farklı basınç ve sıcaklık koşullarında çok sayıda farklı akışkan için belirli bir akış ölçerin kullanımının mümkün olmasıdır.

DAHİLİ VANALAR Sayaçlar, yerleşik iğneli valflerle (CV™), "yükselmeyen gövdeli" yüksek hassasiyetli ölçüm valfleriyle (MFV™) veya valfsiz olarak tedarik edilebilir.

Genel olarak gaz ölçümünde, sıvılar için vanaların girişlere (alt) yerleştirilmesi önerilir. Vanalar çıkışlara (üst) veya girişlere yerleştirilebilir. Vakum hizmeti için çıkışlara vanalar monte edilmelidir. Sipariş sırasında belirtilmediği takdirde, sayaçlar girişlere monte edilmiş vanalarla birlikte gönderilecektir.

NOT: Yerleşik valfler her zaman manifoldlu bloğun karşısındaki uç bloğuna takılır. Böylece çıkışta bir sayaç manifolda bağlanmışsa girişlere vanalar takılır; Girişte bir sayaç manifoldlu ise çıkışlara vanalar takılır.

Teknik Özellikler:

  • Standart Doğruluk ±%2 Fs (Mm Ölçekleri - 032/042 Akış Tüpleri hariç); ±%5 Fs (Doğrudan Okuma Ölçekleri ve 032/042 Akış Tüpleri)
  • Kalibre Edilmiş Doğruluk ±%1 Fs
  • Tekrarlanabilirlik ±%0,25 Fs
  • Faydalı Akış Aralığı Tek Şamandıralı Minimum 10:1 Ve Metre Olarak Monte Edilen İki Şamandıranın Kombinasyonuyla 20:1'den Daha İyi
  • Maksimum Çalışma Basıncı 200 Psig (13,8 Bar)
  • Maksimum Çalışma Sıcaklığı 250°f (121°c)

Malzemeler:

Akış Tüpleri Ağır Duvarlı Borosilikat Cam
Yüzen Cam, Safir, 316 Paslanmaz Çelik, Karboloy ve Tantal
Yan Paneller Alüminyum, Siyah Eloksal
Ön Kalkan 1/8 İnç Kalın Şeffaf Polikarbonat
Arka Plaka 1/8 İnç Kalın Beyaz Akrilik
O-ring ve Salmastra Buna-n O-ringler Alüminyum Modellerde Standarttır; Paslanmaz Çelik Modellerde Viton® O-ringler Standarttır; Opsiyonel Viton®, Ptfe/kalrez®, Epr
Bağlantılar 1/8 İnç Npt Dişi Giriş ve Çıkış Bağlantıları; Opsiyonel 1/4 İnç Fnpt, Hortum ve Sıkıştırma Bağlantı Parçaları Mevcuttur
Viton® ve Kalrez® Dupont Dow Elastomerlerinin Tescilli Ticari Markalarıdır

rst-elektronik

Images