• Debimetre ve Akış Ölçerler
 • Trigas Debimetreler
 • Seviye Ölçerler
 • Basınç Ölçerler
 • Nem ve Sıcaklık Ölçerler
 • Datalogger - Veri Kayıt Cihazları
 • Sinyal İzolatör ve Çeviriciler
 • Teracom Kontrol Çözümleri
 • Analitik ve Kontrol Ölçüm Cihazları
 • Ortam Gaz Analiz Cihazları
 • Gelişmiş Kontrol Cihazları
 • Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Basınç Şalteri

Basınç Şalteri Modelleri ve Fiyatları | Şimdi Teklif Alın

Basınç şalteri, montelenmiş oldukları prosesin basınç değerlerini belirleyerek, basınç değerlerinin istenilen set değerinin üzerine çıkması veya altına inmesi durumunda çıkış üreten ürünlerdir.

Basınç şalterleri genellikle tüm firmalarda ve her mecrada tercih edilmektedir. Sistemlerin baskı seviyelerini ölçüp, ölçtüğü basıncı elektriksel sinyale çeviren cihazlardır. Basınç şalteri, arıtma sistemlerinde, gıda sektörlerinde, ilaç endüstrisinde, kimya sektörlerinde, tekstil firmaları gibi pek çok makine mühendisliği alanında yaygın olarak kullanılan cihazlardır.

Basınç şalteri ekipmanları, arıtma sistemlerinde kullanılmakta olup, kazanlarda ve su tanklarında da kullanılmaktadır. Bu ekipmanların dışında, gıda sektörlerinde, ısıtma ya da soğutma sistemlerinde, petrokimya ve kimya sektörlerinde, gemilerde ya da yatlarda, fabrikaların basınç ölçüm birimlerinde olmak üzere, çokça fazla alanda kullanılmaktadır ve de kullanım alanları yaygın olan ürünlerdir. Bu tarz alanlarda, ortaya dökülen işlerin verimli sonuçlar doğurması, kaliteli ve nitelikli işlerin ortaya çıkması, verimliğin yüksek, performansın iyi olması nedeni ile ölçüm kontrol donanımları oldukça yüksek önem taşımaktadır. Aynı zamanda basınç şalteri veya diğer ölçü kontrol bölümlerinde ortaya çıkacak olan yanlış hesapların maddi kayıplara yol açacağı da unutulmaması gereken bir konudur. Bu nedenle yapılan işlerin kaliteli ve nitelikli işler olması, yapılan hata paylarının ise sıfıra düşürülmesi için kullanılan donanım ve enstrümanların, dikkatle seçilmesi, uygulanan yöntemlerin de kaliteli ürün ve ekipmanlar kullanılarak oluşturulması oldukça önemlidir. Kullanılacak olan yöntemi doğru bir şekilde belirlemiş ve böylelikle ortaya konulmuş olan plânlar, şirketlerin kar marjlarını artıracağı gibi, doğru seçilmemiş ekipmanlar da firmaların iş verimliliğinde gerileme oluşmasına neden olacak, giderlerde yükselişe yol açacaktır. Tesislerdeki yöntem teknikleri oldukça önemlidir ve belirlenecek olan bu yöntemler sırasında kullanılan ürünlerin önemi de aynı doğrultuda önemlidir. Tüm firmaların ortaya koydukları işler, yöntemlere yönelik planlara dayanarak, makine ve elektronik teknolojileri sayesinde sonuca ulaşır. Bu nedenle de bir firmada ya da tesiste makine tekniğine dair planlamaya öncelik vermek çok önemlidir. Oluşturulan planlamanın başında da bilinçli personel ve ona yardımcı olacak nitelikli ölçüm ve kontrol ekipmanlarının yer alması çok önemlidir.

Otomasyon Sistemleri İçin Basınç Şalteri

Ölçüm kontrolü ürünleri ve enstrümanları alanında hizmetler sunan firmamız, kurulduğu andan itibaren kendi alanındaki teknolojik çalışma ve gelişmeleri takip ederek, gerekli ürünü uygun fiyat ile birleştirme ve doğru noktada kullanma anlayışını sunmak adına hizmet verme olgularını, kendisine görev edinmiştir. Firmamız bünyesinde bulunan personelimiz, deneyim ve bilgilerini, sunduğu hizmete entegre edebilmektedir. Firmamız, hizmet olanaklarını üst seviyede tutma bilincini kendine görev edinmiştir. Bu nedenle de en kaliteli ürünü, en uygun fiyat aralığı ile sunmayı amaçlayarak çalışmalarını bu doğrultuda sürdürmektedir. Basınç şalteri gibi ürünlerin, ölçü kontrol sistemleri üzerindeki önemini göz önünde bulundurarak, iyi bir hizmetin, iyi donanım sayesinde ortaya çıkarıldığına da vurgu yapmakta ve sunduğu ürünleri de bu doğrultuda seçmektedir. Ölçü Kontrol ve otomasyon alanında hizmet veren bir sektör olarak firmamız, müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerini nitelikli bir şekilde anlamak ve bu anlayışı hizmet misyonumuz olarak belirlemek, politikamızın öncelikli hedeflerinden biridir. Ölçüm kontrol cihazları hizmetlerinin bir gerekliliği ve inceliğinin de bilincinde olarak, basınç şalteri, debi ölçüm ürünleri, basınç transmitterleri, dönüştürücüler gibi pek çok alanda hatasız bir hizmet anlayışını hedef olarak benimseyen firmamız, sektörde tam on beş yıldır, kaliteli firmaların referanslarını almakta ve hedeflediği hizmetleri yerine getirmektedir. Amacımız; kaliteli bir hizmet sunma anlayışına sahip olan firmalar ile bütünleşen misyonumuz sayesinde, bizlerle çalışan firmalara nitelikli bir hizmet verebilmektir.

Basınç Şalteri çeşitleri için tıklayın.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright