• Debimetre ve Akış Ölçerler
 • Trigas Debimetreler
 • Seviye Ölçerler
 • Basınç Ölçerler
 • Nem ve Sıcaklık Ölçerler
 • Datalogger - Veri Kayıt Cihazları
 • Sinyal İzolatör ve Çeviriciler
 • Teracom Kontrol Çözümleri
 • Analitik ve Kontrol Ölçüm Cihazları
 • Ortam Gaz Analiz Cihazları
 • Gelişmiş Kontrol Cihazları
 • Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Ölçme Kontrol Elemanı Seçiminde Kritik Karar

Ölçme Kontrol Elemanı Seçiminde Kritik Kararlar ve İpuçları

İlk karar en kritik karardır. Hangi prosese hangi çözüm üretilecek ve sisteme hangi enstürman entegre edilecek, bunu biliyor olmanın yolu, uzmanına danışmaktır.

Ölme kontrol ve otomasyon sistemleri konusunda adım atarken birçok bilgiyi değerlendirmek ve dikkate almak gerekiyor. Bugüne kadar manuel üretime ve insan bazlı kontrol mekanizmasına alışmış işletmelerin otomatik makinalara ve otomasyon sistemlerine geçiş aşamasının sancısız ve kolay olabilmesi için doğru seçim yapıyor olmak önemlidir.

rst 3Basınç ölçümünde dijital manometreler kullanılırken, maddelerin her haline yönelik özel cihazlar kullanılır. Sıvılar için dijital manometre özelliği ile gazlar için dijital manometre özelliği farklılıklar gösterir. Bunun için, basınç ölçüm konusunda seçilecek olan ürünün seçimi kritik öneme sahiptir. Her uygulama için farklı, her proses için özel seçim yapılabilmesi için bilgi ve tecrübe en önemli kıstas olarak kendini gösteriyor. Otomasyon hizmetleri sunarken, durumun analizinin yapılması ve buna uygun ölçü kontrol enstrümanlarının sunulması iyi bir sonuç almayı sağlar. Aksi taktirde aldığınız manometre, uyumsuzluğa neden olan yanlış bir seçim ise, büyük bütçelerle yatırım yaptığınız iş makinalarınızın ve parkurlarınızın zarar görmesi ihtimali büyüktür.

Transmitterler, sanayi işletmelerinin her birinde, kendine has karmaşık düzenlerinde yaşanabilecek değişiklikleri anlamlandırabilmek ve bu durumu istenilen yöne çevirmek için geliştirilmiş olan ürünlerdir. Transmitterler, algıladığı bilgiyi elektronik platforma taşımayı sağlar. Doğru bir transmitter seçiminde, yüksek hassasiyet ve maksimum doğruluk payı olacağı için alınan bilgi çok doğru bir şekilde işlenebilir ve bu sayede prosesin diğer adımları ile ilgili doğru kararlar almak mümkün olur.

rst 4Standart basınç transmitterleri, diyaframlı tip basınç transmitterleri, endüstriyel tip basınç transmitterleri, fark basınç transmitterleri, hava fark basınç transmitterleri, hava fark basınç şalterleri kendine özgü özellikleri ile ve hangi ölçüme yönelik olduğu bilgisi ile kullanıma sunulabilmektedir.

Basınç ölçer ihtiyacınızı karşılamak için önerimizi yinelememiz gerekirse; önceliğiniz bilgi almak ve danışıyor olmalıdır. Elektronik Mühendislerimiz, yıllardır edindiği tecrübeleri, bilgi birikimlerini paylaşmaktan geri durmayacaktır. Bir işletmenin hak ettiği başarıya ulaşması, gerçek potansiyelini ortaya çıkarması, firelerden, zarar ve ziyanlardan kurtulması, işimizin en tatmin edici sonuçlarındandır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright