• Debimetre ve Akış Ölçerler
 • Trigas Debimetreler
 • Seviye Ölçerler
 • Basınç Ölçerler
 • Nem ve Sıcaklık Ölçerler
 • Datalogger - Veri Kayıt Cihazları
 • Sinyal İzolatör ve Çeviriciler
 • Teracom Kontrol Çözümleri
 • Analitik ve Kontrol Ölçüm Cihazları
 • Ortam Gaz Analiz Cihazları
 • Gelişmiş Kontrol Cihazları
 • Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Sinyal Çeviriciler Nasıl Çalışır?

Sinyal Çeviriciler Nasıl Çalışır?

Günümüzde sanayi alanında fiziksel ya da kimyasal bir olayı elektrik sinyaline çevirmek için kullanılan çeviriciler mevcuttur.

Birçok çeşitliliğe sahip olan bu cihazlar genellikle sanayi alanının kollarına göre dizayn edilmiş durumdadır. Yapılan ölçümlerde doğru veriler elde etmek için doğru çeviricileri kullanmak gerekir. Bu sebeple konu hakkında uzman olan bilgili kişilerin bu çalışmaları yapmaları gerekir. Bu sayede çıkacak olan sonuçlar sürekli olarak nitelikli sonuçlar olacak ve hata payı en aza indirgenecektir..

Bundan dolayı kullanılacak olan sinyal çeviriciler her zaman için en doğru şekilde seçilmeli ve monte edilmelidir. Bu sayede alınacak olan sonuçlar en sağlıklı sonuçlar olacak ve daha az hata yapma ihtimali olacaktır. Bu sebeple cihaz seçiminin doğru yapılması alınacak sonuçların da başarılı olmasını sağlar. Günümüzde uzman ekipler ile çalışan firmalar bu konularda sorun yaşamazlar.

Günümüzde en çok kullanılan sinyal çeviriciler kafa tipi olanlardır. Bu cihazlar kendinden korumalı cihazlardır. Bunun dışında potansiyometre, mV ve direnç girişlerini de kabul eden bu cihaz birçok sanayi alanında kullanılır. Kullandığı yazılım Prodat yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde giriş değerleri bilgisayar tarafından ayarlanabilen özelliktedir. Günümüzde en çok kullanılan kafa tip cihazların bir diğeri ise HMT08 modelidir. 4-20 mA arası sinyal çevirici olan bu cihazlar, endüstriyel proseslerde sıcaklık tespit sensörleri ile çalışırlar. Bundan dolayı her sektörün kullandığı cihazlar farklılık gösterir. Seçilecek olan cihazların doğru cihazlar olması her zaman için en önemli etkendir. Bunun nedeni alınacak olan sonuçları direkt olarak etkileyeceğinden dolayı hata payının oranını da etkiler. Bu sebeple sinyal çeviriciler kullanılırken kesinlikle uzman bir firmadan destek alınması gerekir. Günümüzde sanayi üretiminin en temel kullanılan cihazlarından olan bu cihazlar yapılan çalışmalarda en doğru sonuçların elde edilerek hata payının en aza indirgenmesini amaçlar. Günümüzde bu cihazların seçimi ve montajını yapan birçok firma vardır. Bu firmalar arasında profesyonel olanlar her zaman için daha başarılı çalışmalar yaparlar. Uzman firmalar tarafından yapılan çalışmalar hata payı en aza indirgenmiş olan çalışmalar olmasından dolayı bu firmaların yapacakları çalışmalar her zaman için daha garantilidir. Sanayi sektöründe yapılacak olan bir hata her zaman için daha büyük sorunların açılmasına neden olacağından dolayı bu çalışmaların hata payının en düşük olan çalışmalar olması önerilir. Bunun için doğru cihaz kullanımı ve doğru montajın yapılması çok önemlidir. Bu konuda da uzman firmalardan destek almak sorun çıkmasını önleyeceğinden dolayı bu firmalarla çalışmak her zaman için en iyi kararlardır.

Günümüzde sanayi sektörünün birçok alanında kullanılan sinyal çeviriciler doğru seçim yapılarak daha verimli sonuçların alınmasını sağlar. Bundan dolayı alınacak olan sonuçların daha verimli olabilmesi için devamlı suretle iyi firmalar ile çalışmak ve doğru cihazları kullanmak gerekir. Bu sayede daha başarılı sonuçlar alınır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp