• Debimetre ve Akış Ölçerler
 • Trigas Debimetreler
 • Seviye Ölçerler
 • Basınç Ölçerler
 • Nem ve Sıcaklık Ölçerler
 • Datalogger - Veri Kayıt Cihazları
 • Sinyal İzolatör ve Çeviriciler
 • Teracom Kontrol Çözümleri
 • Analitik ve Kontrol Ölçüm Cihazları
 • Ortam Gaz Analiz Cihazları
 • Gelişmiş Kontrol Cihazları
 • Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Sinyal Çeviricilerin Çalışma Prensipleri

Sinyal Çeviriciler Nasıl Çalışır?

Sinyal Çeviricilerin Çalışma Prensipleri ve Kullanım Alanları

Günümüzde sanayi alanında fiziksel ya da kimyasal bir olayı elektrik sinyaline çevirmek için kullanılan çeviriciler mevcuttur. Birçok çeşitliliğe sahip olan bu cihazlar genellikle sanayi alanının kollarına göre dizayn edilmiştir. Yapılan ölçümlerde doğru veriler elde etmek için doğru çeviricileri kullanmak gerekir. Bu sebeple, konu hakkında uzman olan bilgili kişilerin bu çalışmaları yapmaları önemlidir. Bu sayede elde edilen sonuçlar sürekli olarak nitelikli olacak ve hata payı en aza indirgenecektir.

Sinyal Çeviricilerin Doğru Seçimi

Kullanılacak olan sinyal çeviriciler her zaman için en doğru şekilde seçilmeli ve monte edilmelidir. Bu sayede alınacak olan sonuçlar en sağlıklı sonuçlar olacak ve daha az hata yapma ihtimali doğacaktır. Bu sebeple cihaz seçiminin doğru yapılması, alınacak sonuçların da başarılı olmasını sağlar. Günümüzde uzman ekipler ile çalışan firmalar bu konularda sorun yaşamazlar.

En Çok Kullanılan Sinyal Çevirici Türleri

Günümüzde en çok kullanılan sinyal çeviriciler kafa tipi olanlardır. Bu cihazlar kendinden korumalı cihazlardır. Bunun dışında potansiyometre, mV ve direnç girişlerini de kabul eden bu cihaz birçok sanayi alanında kullanılır. Kullandığı yazılım Prodat yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde giriş değerleri bilgisayar tarafından ayarlanabilir.

Endüstriyel Proseslerde Sinyal Çeviriciler

Günümüzde en çok kullanılan kafa tip cihazların bir diğeri ise HMT08 modelidir. 4-20 mA arası sinyal çevirici olan bu cihazlar, endüstriyel proseslerde sıcaklık tespit sensörleri ile çalışırlar. Bundan dolayı her sektörün kullandığı cihazlar farklılık gösterir. Seçilecek olan cihazların doğru cihazlar olması her zaman için en önemli etkendir. Bu, alınacak sonuçları doğrudan etkileyeceğinden dolayı hata payını da etkiler.

Doğru Montaj ve Destek

Sinyal çeviriciler kullanılırken kesinlikle uzman bir firmadan destek alınması gerekir. Günümüzde sanayi üretiminin en temel kullanılan cihazlarından olan bu cihazlar, yapılan çalışmalarda en doğru sonuçların elde edilerek hata payının en aza indirgenmesini amaçlar. Uzman firmalar tarafından yapılan çalışmalar hata payı en aza indirgenmiş çalışmalardır.

Verimli ve Doğru Sonuçlar İçin Sinyal Çeviriciler

Sanayi sektörünün birçok alanında kullanılan sinyal çeviriciler doğru seçim yapılarak daha verimli sonuçların alınmasını sağlar. Bundan dolayı alınacak olan sonuçların daha verimli olabilmesi için devamlı suretle iyi firmalar ile çalışmak ve doğru cihazları kullanmak gerekir. Bu sayede daha başarılı sonuçlar elde edilir.

RST Elektronik ile Çalışın

Sanayi sektöründe sinyal çeviriciler ve diğer endüstriyel cihazlar konusunda güvenilir bir ortak arıyorsanız, RST Elektronik sizin için doğru adres. Uzman ekibimiz ve yüksek kaliteli ürünlerimizle projelerinizde en doğru çözümleri sunuyoruz. Daha fazla bilgi almak ve projelerinizde başarılı sonuçlar elde etmek için hemen bizimle iletişime geçin! İletişim Sayfamız

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright