• Debimetre ve Akış Ölçerler
 • Trigas Debimetreler
 • Seviye Ölçerler
 • Basınç Ölçerler
 • Nem ve Sıcaklık Ölçerler
 • Datalogger - Veri Kayıt Cihazları
 • Sinyal İzolatör ve Çeviriciler
 • Teracom Kontrol Çözümleri
 • Analitik ve Kontrol Ölçüm Cihazları
 • Ortam Gaz Analiz Cihazları
 • Gelişmiş Kontrol Cihazları
 • Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Endüstriyel Debimetre Nedir?

Endüstriyel Debimetre: Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Debimetre, akışkanlar ile ilgili mühendislerin fazlaca kullandığı bir cihazdır.

Endüstriyel Debimetre Nedir?

Debimetre, akışkanlar ile ilgili mühendislerin sıkça kullandığı bir cihazdır. Motor veya pompa türevleri olan sistemler içerisinde bulunan debimetre, sisteme giren akışkanı (gaz, sıvı vb.) ölçme konusunda mühendislerin yardımına koşmaktadır. Aynı zamanda sistemin kalite seviyesi de bu debimetrelere bağlıdır. Debimetre üzerinden sağlanan bilgiler ışığında sistemin verimliliği en doğru şekilde ölçülerek yapılan işin kalitesini en üst seviyede tutar. Bu yüzden işlerinizde debimetre kullanmak, ortaya koyacağınız ürünün verimliliğini ve kalitesini artırmaktadır. İşine önem veren işletmelerin olmazsa olmaz tercihleri arasında mutlaka debimetre bulunması gerekmektedir.

Endüstriyel Alanda Kullanılan Debimetreler

Diğer adı "akış ölçer" (flowmeter) olarak bilinen debimetreler, endüstriyel debimetre olarak da karşımıza çıkmaktadır. Mekanizmalar içerisinde bulunan debimetreler ile debi ölçümü en sağlam ve güvenilir şekilde yapılmaktadır. Debimetreyi kullanabileceğiniz, debi ölçümü yapabileceğiniz malzemeler arasında 11 adet tür bulunmaktadır. Bunlar; katran, buhar, teknik su, benzol, kok gazı, yüksek fırın gazı, benzollü yağ, azot, hava, asit ve amonyaklı sulardır. Endüstriyel sahalarda bu maddelerin ölçümünü debimetreler ile basit bir şekilde sağlayabilirsiniz. Eğer debi ölçümüne önem vermezseniz büyük kazalar kaçınılmaz olacaktır. Çalışanlarınızın iş güvenliğini ve kendi geleceğinizi önemsiyorsanız mutlaka debimetre kullanmalısınız. Ayrıca kalite artırmak için yapacağınız yatırım, debimetreler sayesinde size büyük miktarda kazanç olarak geri dönecektir.

Debi Ölçüm Yöntemleri

Günümüzden 30 yıl öncesine kadar debimetre icadı henüz hayatımızda yoktu. Bu yüzden ölçümler eski yöntemlere göre yapılmaktaydı. Bu da büyük sorunları ve kalitesiz ölçümleri beraberinde getirmekteydi. Fakat gelişen teknoloji ile artık bunlara katlanmak zorunda değilsiniz. Bir debimetre edinerek kolay şekilde ölçümlerinizi sağlayabilirsiniz. Üstelik maliyeti de fazla olmayacaktır. Eski ölçüm yöntemlerinde net olmayan sonuçlardan dolayı işletmeler kötü tablolar ile karşılaşıyordu. Debimetreler, sizlere tam olarak net sonucu gösterdiği için hedeflediğiniz debilere kolayca ulaşabilirsiniz. Debimetreler, size anlık ve toplam debi ölçülerini verebilmektedir.

Endüstriyel Debimetreler Nedir?

Endüstriyel debimetreler, hava veya gazların içerisindeki kütlesel ve hacimsel akış hızlarını ölçmeye yarar. Böylece fazla akışların önüne geçerek sistemin tam güvenliğini sağlar ve işinizi tam anlamıyla başarıya ulaştırır. Araç debimetreleri ile sıkça karıştırılan endüstriyel tip debimetreler teorik olarak aynı yapıda olsalar da pratikte çok farklı amaçlarla kullanılmaktadır.

Debimetre Çeşitleri hakkında daha fazla bilgi ve uzman desteği için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright