• Debimetre ve Akış Ölçerler
 • Trigas Debimetreler
 • Seviye Ölçerler
 • Basınç Ölçerler
 • Nem ve Sıcaklık Ölçerler
 • Datalogger - Veri Kayıt Cihazları
 • Sinyal İzolatör ve Çeviriciler
 • Teracom Kontrol Çözümleri
 • Analitik ve Kontrol Ölçüm Cihazları
 • Ortam Gaz Analiz Cihazları
 • Gelişmiş Kontrol Cihazları
 • Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Proses Veri Kaydetme Sistemleri

Endüstriyel Prosesler İçin Veri Kaydetme Çözümleri

Proses, belli bir girdiyi müşteriler için çıktıya dönüştürme aşamasına denir.

Böylece teknik ve idari personel, tanımlanabilir ve anlaşılabilir çıktılar ile yapılan işlemleri rahatlıkla anlayabilir. Pazarlama aşamasında kullanılan bu sistem makina otomasyonu ile benzerlik gösteriyor olup, işlevsel olarak tamamen farklı türdedir. Burada otomasyonlar veriyi kaydedip saklı tutma görevi görürken, makina otomasyonları tamamen iş gücüne bağlı işlerdir. Böylece arasındaki farkı basit bir şekilde ayırabiliriz. İşletmenizde ürün pazarlama konusunda müşteriler ile sağlıklı iletişim kurabilmeniz için proses veri kaydetme sistemleri kullanmanız şart olacaktır. Aksi takdirde müşteriler ile iletişiminiz zorlaşır. Bunu kendi başınıza yapmak veya çalışanlara manuel olarak yaptırsanız bile otomasyon sistemi kadar sağlıklı olmayacaktır. O yüzden işletmenize proses veri kaydetme sistemi kurulumu sağlayarak gelecek olan müşterilere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlayabilirsiniz.

Proses Veri Kaydetme Sistemi Ne İşe Yarar?

Proses veri kaydetme ile saha içerisinde bulunan basınç, sıcaklık, debi, bulanıklık, kapının açık kalma süresi gibi olayları en detaylı bir şekilde kayıt altında tutulmasını sağlanır. Böylece fabrikada gerçekleşen tüm hareketleri detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulursunuz. Bu durum yaşanacak herhangi bir tehlike anında, tehlikenin neden kaynaklandığını sizlere çıktılar halinde sunarak detaylı bilgi edinmenizi sağlar. Bu kayıtları zaman bazlı ve olay bazlı olarak kaydetme seçenekleriniz bulunmaktadır.

Olay Bazlı Proses Veri Kaydetme

Prosesleri kaydetmeye başladığınız andan itibaren gelen veriler arasında hedeften sapma, fazla basınç, fazla dolum gibi işlemlerde durumu ile karşı karşına gelindiğinde proses verileriniz olay bazlı çıktı olarak sizlere sunulur. Böylece sadece yaşanan tehlikeleri görerek ona göre müdahale etme seçenekleriniz bulunur. Size çıktı olarak dönen olay bazlı proses veriler anlık olarak takip edilmelidir. Eğer takip edilip tehlikeli bir olay yaşandığında müdahale edilmezse iş yerinizde ciddi hasarlar meydana gelebilir, işçilerinizin güvenliğini tehlikeye atabilirsiniz.

Zaman Bazlı Proses Veri Kaydetme

Bu proses veri toplama sisteminde ise sadece sizin girdiğiniz zaman aralıklarında verileri toplar. Topladığı bu verileri zaman aralığının bitiş süresinde ise size çıktı olarak teslim eder. Böylece verileri anlamlı bir şekilde görerek zaman aralığındaki basınç seviyesini, dolum seviyesi gibi işlemleri görebilirsiniz.

Ürün önermesi, detaylı bilgi ve fiyat teklifi için satış ekibimizle iletişime geçiniz!

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright