• Debimetre ve Akış Ölçerler
 • Trigas Debimetreler
 • Seviye Ölçerler
 • Basınç Ölçerler
 • Nem ve Sıcaklık Ölçerler
 • Datalogger - Veri Kayıt Cihazları
 • Sinyal İzolatör ve Çeviriciler
 • Teracom Kontrol Çözümleri
 • Analitik ve Kontrol Ölçüm Cihazları
 • Ortam Gaz Analiz Cihazları
 • Gelişmiş Kontrol Cihazları
 • Termokupl ve PT100 Ölçüm Cihazları

Doğru Termokupl Seçiminin Önemi

Termokupl Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru termokupl seçimi sıcaklık ölçümünde hassasiyet sağlar. RST Elektronik, termokupl ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunar.

Sıcaklık ölçmek konusunda destek alınan sensörlere termokupl denilmektedir.

Termal potansiyel farkı elektriksel potansiyel voltaj değerinde ya da mV değerinde elektriksel potansiyelleri termal potansiyel olarak algılama özellikleri vardır.

Termokupllar -200 derece ile +2320 derece arasındaki sıcaklık yelpazesinde kullanılabilmektedirler. Bu sıcaklık ölçümfact elemanının sıcaklığı ölçme şekli, iki farklı metal alaşımının uçlarının kaynaklanması ile mümkündür. Sıcak ve soğuk noktanın arasındaki sıcaklık farkı ne ise üretilen gerilim bununla doğru orantılıdır.

Mv değeri, termokupl sıcaklık noktasındaki sıcaklığın arttırılması ve soğuk noktanın 0 derecede sabit kalması ile bulunur. Mekanik darbelerin, fiziki ve kimyasal özelliklerin oluşturabileceği durumlar düşünülerek seramik izolatörler ile koruyucu kılıfların içinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Isı iletiminin en ideal düzeyde olması için bağlantı kafası, bağlantı klemensi, tüp, tel, izolatör, iç koruyucu ve diğer uygunluğuna karar verilen malzemelerin düzeneği iyi kurgulanmalıdır. Hangi sıcaklık derecesi ile çalışılacağına bağlı olarak demir, nikel, platin olmak üzere farklı seçimler mümkündür.

Dolum tankları, borular, gaz, sıvı ve yüzey ölçümünde kullanılır. Dalma boyu ve çapı hangi ortamda kullanılacağına bağlı olarak isteğe uyumlu olarak belirlenebilmektedir. Doğru ürünü kullanmak için proses şartlarını doğru algılamak ve en uygun çözüme yönelmek gerekmektedir. Uzun vadeli kullanım ve en yüksek verim için RST Elektronik doğru seçim yapmanıza yardımcı olmaktadır. Web sitemizde yer alan ürünlerimiz bir yanda, ihtiyacınıza özel geliştirilip şekillendirilen ürünlerimiz diğer yanda ihtiyacınıza çözüm için alternatifler mevcuttur.

15 yılı aşkın bir süredir hizmet verdiğimiz işimizde her sektörden pek çok mühendis ile projelerinin sıfır noktasından hayata geçirilmesine destek vermiş bir ekip olarak bilgi ve tecrübemizi paylaşmak işimizin en önemli parçasıdır. Çünkü biliyoruz ki, her proje birbirinden farklılık gösteren dinamiklere sahiptir ve analitik düşünülerek en doğru cevaba en ekonomik şartlarda ulaşma beklentisi vardır.

Termokupl ve diğer sıcaklık ölçer ürün alternatifleri için, tesisinizin tümüne uygun önerilerimizi sunabilmemiz için bir telefon kadar yakın olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Doğru termokupl seçimi ve diğer sıcaklık ölçer ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin. RST Elektronik olarak, her türlü sorunuza yanıt vermekten memnuniyet duyarız ve size en uygun çözümleri sunmak için buradayız.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
TEMSİLCİLİKLER

trigas

template

terracom

seko

asa

efc

DELEXEL

JİMEC

MNTEA

DİNEL

FAFNIR

HENKE

Facebooktwitterinstagram

icons8-pinterest-40 icons8-linkedin-circled-40 icons8-google-plus-40

rst-copyright