Mini Seviye Şalterlerinin Kullanım Alanları

Mini Seviye Şalterlerinin Kullanım Alanları

Makine üreticilerinin ihtiyaç duyduğu Mini Seviye Şalterleri ürün gamımızda bulunmaktadır. Kaliteli ve hızlı bir teslimat süreci ile makine üreticilerinin sıvı seviyesini algılama ihtiyacına ve kontrol süreçlerine destek vermektedir.

Prensip olarak oldukça basit ve doğru sonuçlar verdiğine güvenilen bir çözüm yöntemidir.

Mini Seviye Şalterlerinin üretimi öncesinde kullanılacak alanın fizibilitesi çıkarılır, sonrasında da üretim aşamasına geçilir. Sıvıların olduğu makinalar, tanklar, kazanlar, gaz ve sıvı formda ortamlarda yüzey ölçümü ve ortam sıcaklığı ölçümü için kullanımına göre uygun ürün seçilir. Sektörlere göre örnekleri çoğaltmak gerekirse, çay ve kahve makinaları gibi gıda amaçlı hizmet veren makinalarda olduğu gibi, tekstil sektöründe, ağır sanayide, boya imalatında tercih edilen ürünlerdir.

Mıknatıs, şamandıranın içinde uyarıcı etkiyi yapan elemandır. Oluşturduğu manyetik alan sayesinde, şamandıranın istenilen üst seviyeye ulaştığı noktada elektrik iletimini istenilen şekle getirir. Açık, kapalı ya da çekili kontak olacak şekilde belirlenen komutu alır.

Kolay monte edilebilmesi ve pratik bir ürün olması dolayısıyla oldukça ekonomiktir. Polipropen’den üretilmektedir. Agresif akışkanlarda güvenle kullanılabilir ve 80 derece sıcaklığa kadar dayanabilir. Sıvı seviye rölesinin de dahil edilebileceği opsiyonel özelliklere sahiptir.

Performansının üstünlüğü ve fiyatlarının uygunluğu ile Plastik Mini Seviye Şalterleri otomasyona dayalı işlerin vazgeçilmez parçası olarak işlev görür. Ürünün kullanım maksadına ve alanın genişlik ve içerik bilgisine göre mühendislik danışmanlık hizmetini alarak kullanımını doğru kurgulamak bu ürün için de büyük önem taşır. Uzun vadeli bir çözüm sunan, değişim döngüsü düşük olan seviye şalterleri için RST Elektronik olarak sorularınızı yanıtlamaya ve iletişime hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp